SC&C na konferenci EDUIN – Vejdou se? Jak plánovat kapacity škol.

Konference nabídla příležitost se v problematice zorientovat a zjistit, jaké mají zřizovatelé možnosti. Program konference byl plný zajímavých přednášek, workshopů a panelových diskusí.

Ředitelka agentury SC&C Jana Hamanová byla jedním z řečníků a seznámila účastníky s demografickou situací ČR v minulosti a jak to vše ovlivňuje naší současnost a budoucnost.
Pro zastupitele obcí, kteří jsou zodpovědní za plánování kapacit škol, je důležité mít kvalitní datové podklady pro jejich rozhodování. Proto zde byla představena i aplikace DEMOGRAFICKÝ PORTÁL pro municipality ČR.

DEMOGRAFICKÝ PORTÁL je užitečným nástrojem pro obce při získání dat o počtu obyvatel, věkové struktuře, migračních tocích a predikce vývoje, které mají vliv na plánování kapacity škol v příštích 10 letech.
Pokud máte zájem se dozvědět více – můžete se přihlásit na webinář o DEMOGRAFICKÉM PORTÁLU. Tento webinář je pořádán zdarma. Vyberte si ZDE svůj termín.

Konference také diskutovala o tom, jak zajištění včasného dostatku škol může být klíčové pro rozvoj dané oblasti a jak je důležité mít správnou strategii pro plánování kapacity a kvality škol.

Na videozáznam vystoupení ředitelky SC&C Jany Hamanové se podívejte ZDE.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů