Poslední v seriálu našich rozhovorů, za to vždy první ráno na pracovišti. To je stálice oddělení sběru dat, rekrutérka a vedoucí naší tazatelské sítě Olga Cabáková.
Ahoj Olgo. hned na úvod nám prosím řekni, co vše v SC&C děláš, jak jsi ve firmě dlouho a co tě sem přivedlo?
„Téměř před deseti lety mě zaujal inzerát, ve kterém firma hledala zájemce na pozici pracovníka pro sběr dat. Protože ráda organizuji, plánuji a komunikuji s lidmi, poslala jsem životopis, prošla výběrovým řízením a od té doby neustále mluvím a mluvím a mluvím……“
Co je v těchto dnech největší náplní tvé práce?
„Aktuálně se připravuji a připravuji zázemí k projektu SHARE 50+ v Evropě – s kolegy připravujeme výběry míst, ve kterých bude projekt probíhat, termíny školení tazatelů, nábor tazatelů, výběry tazatelů na konkrétní místa, materiály nutné ke sběru dotazníků.“
Co z tvé práce není moc vidět, ale firma by se bez toho neobešla?
„Telefonování, telefonování, telefonování, a ještě jednou telefonování….“
Jaký typ projektů máš nejraději a které tě naopak moc nebaví?
„Každý projekt má svá pro a proti. Kvótní sběry jsou většinou rychlé, pár dnů trvající sběry, mají krátké dotazníky, tazatelé si respondenty vyhledávají sami podle předepsaných kvót a pracují na nich rádi. Pro mě je to intenzivní stresové období, kdy v krátkém časovém období musím s tazateli posbírat velké množství dotazníků, a nemám v něm příliš času na řešení krizových situací. Dlouhodobé, pravděpodobností sběry jsou „klidnější“, je více času na strategii sběru, přesouvání tazatelů na různá místa, plánování výjezdů. Pro tazatele jsou náročnější v tom, že mají přesně určené adresy, na kterých musí kontaktovat konkrétní domácnosti.“
Čili v obou případech nelehká práce. Co je největší výzva, která tě v rámci tvé práce v následujících měsících čeká?
„Kvalitně, včas, a hlavně s vysokou návratností posbírat 5000 rozhovorů v projektu SHARE 50+.“
Na úplný závěr letních rozhovorů se zaměstnanci poslední otázka: Co pro tebe práce v SC&C znamená?
„Prima lidi ve firmě, stálé zaměstnávání mozku, zlepšení se v zeměpise……. 🙂 .“