8. vlna SHARE v tradiční podobě pokračovat nebude, dotazování přesto nekončí! Prostor dostanou telefonáty!

S ohledem na pandemii koronaviru byl sběr dat 8. vlny projektu SHARE zhruba v polovině března zastaven. V té době bylo vydotazováno cca 60 % panelových domácností. Nyní už je jasné, že se tazatelé SHARE do terénu nevrátí ani v Česku, ani v žádné z dalších zemí, které se projektu SHARE účastní!

Nová forma dotazování

Nastalá situace však neznamená, že by dotazování v rámci SHARE skočilo úplně. Klasický dotazník s tazatelem bude totiž od 9. června 2020 nahrazen dotazníkem telefonickým. Od června tak budeme telefonovat nejen do domácností, které jsme nestihli vydotazovat v klasické 8. vlně, ale také některým z těch, kteří klasický dotazník absolvovali.

Proč?

V současné době čelíme, v Evropě i ve světě, bezprecedentním výzvám způsobeným novým koronavirem. Proto bylo rozhodnuto, že v této mimořádné době proběhne také mimořádné dotazování SHARE. Jeho smyslem je zmapovat působení a vliv epidemie na generaci 50+. Jeho obsahem tak budou otázky na aktuální zkušenosti týkající se zdraví a sociální a finanční situace během současné koronavirové pandemie.

Telefonáty budou realizovány v červnu a v červenci 2020 a respondenty i tentokrát čeká finanční odměna za rozhovor a vynaložený čas.

Drop off

Respondenti, kteří se nestihli zúčastnit 8.vlny SHARE budou v rámci telefonátu osloveni k vyplnění papírového dotazníku SHARE (drop off), který velmi dobře znají z předchozích let. Jedinou změnou v tomto ohledu je fakt, že dotazník jim nepřinese náš tazatel, ale obdrží jej poštou (a stejně jej pak zašlou zpět). Také vyplnění drop offu bude honorováno.

Podrobné informace k telefonickému výzkumu SHARE Covid-19 naleznete ZDE. (anglicky)

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte vedoucího projektu Filipa Olivu na foliva@scac.cz .

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů