CHCETE ZÍSKAT MAXIMUM Z VAŠICH DAT? květen 2017

 

DATA_obr_nadpis_loga_4 - FB

 

V úterý 30. 5. 2017 proběhl seminář CHCETE ZÍSKAT MAXIMUM Z VAŠICH DAT?

 

Většina z účastníků, která se na našem semináři sešla, řeší v praxi úkoly, které mají podobné zadání:

SEHNAT DATA – ZPRACOVAT JE – UDĚLAT Z NICH PŘEHLEDNÉ ZÁVĚRY

 

Je jedno zda hledáte data o nabízených službách a cenách Vaší konkurence, nebo o svých vlastních zákaznících či produktech. V obou případech máte stejnou cestu.

 

ZDÁ SE TO BÝT LEHKÉ

Data stačí jen správně poskládat, seřadit, vyčistit a zpracovat. Nádherné grafy a trefné analýzy se mohou zrodit a usnadnit vám, nebo vašemu šéfovi rozhodování. Navíc data jsou všude, kam se podíváte! Jsou rozesetá na internetu, ve veřejných databázích, nebo poschovávaná ve Vašich vlastních datových skladech.

Jakmile se však do této práce pustíte, zjistíte, že to tak úplně lehké není. A právě této práci s daty se věnoval náš seminář. Jaké jsou postupy, na co si dát pozor a co všechno se dá z dat vykouzlit, vám představily tři odbornice z naší společnosti SC&C, které se analýze dat věnují již řadu let: RNDr. Riana Řeháková, Mgr. Jana Hamanová a Mgr. Viktorie Kováčová.

 

CO JSTE SE DOZVĚDĚLI?

Řešili jsme typy zdrojů dat, postup zpracování, kontrolu, využití šablon, maker a v neposlední řadě proces sběru dat. Ukázali jsme si jak prezentovat data pomocí tabulek a grafů a několik úsměvných příkladů z praxe. Přítomné zaujaly případové studie, a co vše je možné zjistit z výzkumu typu Desk Research. 

 

Strávili jsme společně užitečné a příjemné dopoledne v historických prostorách Hospodářské komory a budeme se těšit na podobné inspirativní setkání.

IMG_7693 IMG_7682 IMG_7673

Comments are closed